Design povolání: Alchymista

Alchymista v JaD je povolání, které vzbuzuje nejvíce zájmu. Z části nejspíš, protože jde o naše jediné zcela původní (originální) Povolání, a z části jde samozřejmě o zájem fanoušků alchymisty z Dračího doupěte, kterým jsme se inspirovali a jehož “feeling” jsme se snažili - a slíbili - zachytit. Využijme tedy Alchymisty jako příkladu a podívejme se na to, jak se takové Povolání v JaD vlastně tvoří - v budoucnu se to snad mnohým z vás bude hodit pro vaši budoucí tvorbu.

Čti dále…

Poklady dračích jeskyní

Zatímco jsme spustili předprodej a intenzivně pracujeme na finální verzi grafiky a na korekcích, přinášíme vám další vhled do obsahu hry a trošku i do pozadí jeho vzniku!

V tomto blogu se podíváme na dvě volně související části pravidel. Obojí jsou vlastně takové bonbónky - něco, bez čeho se hra pohodlně obejde, ale co přijde vhod, když to skutečně potřebujete, případně co hráče potěší, když se to ve hře objeví (minimálně dokud se to objevuje v rozumné míře, aby si tím nezkazili žaludek). Řeč je o bohatství a pokladech a o magických předmětech.

Čti dále…

PŘEDPRODEJ ZAHÁJEN

To co toužíš vědět

Předprodej probíhá zde na Fantasy obchodě!

https://www.fantasyobchod.cz/jeskyne-a-draci

Za kolik? 699 CZK, což je 42% sleva (500 CZK) oproti budoucímu maloobchodnímu prodeji!

Do kdy? 3. prosince. EDIT: původní datum 25. řijna odloženo kvůli krizi v papírenství - omlouváme se :( /EDIT

Dostaneš v rámci předprodeje něco navíc? Ano :)

Čti dále…

Povolání a obory v JaD

V Jeskyních a dracích se nachází jedenáct povolání a ke každému alespoň tři obory, u některých i mnohem více. U každého Povolání i Oboru jsme se snažili, aby měly svou jedinečnost, a to jak v rámci Jeskyní a draků, tak všech původních materiálů. A věřím, že si každé zaslouží trochu představit: Popsat myšlenku za ním a případně i inspirační zdroje a postavy, které byly pro obor předlohou nebo se pro ně hodí, nebo se podělit o nějaké ty zajímavosti ze zákulisí tvorby.

Čti dále…

Termín vydání? Říjen 2021!

Tajené - a odkládané - datum

Když jsme v současném týmu převzali práce na JaD, ohledně termínů jsme se domluvili na dvou věcech. Zaprvé jsme si dali jasný deadline, a zadruhé jsme si slíbili, že o něm nikomu neřekneme, dokud nebude skutečně hotovo. Obě věci spolu souvisí. Termín byl důležitý, abychom si mohli určit realistický rozsah hry, sledovat postup a aby nás něco skutečně tlačilo do práce. Utajení termínu bylo důležité, protože termín musí být možné (odůvodněně) posunout bez toho, aby to všechny okolo zklamalo. A i když jsme poslední dobou už naznačovali, že se vydání blíží, datum jsme skutečně udrželi v tajnosti. Což bylo dobře.

Čti dále…